18 gramů na pásku k Fénixu 6

Přišel čas osekávat hmotnost! A jako první začnu s věcí, kterou vlastně úplně nepotřebuji, ale strašně ji chci. Hodinky, navíc ty chytré, nejsou nic jiného než vytrvalý žrout energie, který vám ještě ošoupe zápěstí. Notifikace, že se blíží bouřka, když vyjedu pár pater výtahem, to prostě nemůže zachránit.

Hodinky si chci brát s sebou ze dvou důvodů

  • Slouží jako náhradní navigace
  • Měří mi tep!

Jako neuznaný datový vědec, chci samozřejmě mít perfektní záznam mých tělesných funkcí a srdeční rytmus je úplný základ. I díky němu pak můžu na Stravě hledat, kdy jsem si dával dvacet ve škarpě. Jenže ouha, Fénix 6 může být naditý funkcemi, ale váží pekelných 84 gramů. To je víc než moje tričko!

Co bych teoreticky mohl udělat je skočit si do obchodu pro Garmin Forerunner 955 Solar, který váží jen 52 g, ale nebydlím na ropném poli, abych si to mohl dovolit. Váhu jsem samozřejmě zvažoval už při koupi současného modelu, ale trochu jsem se bál, jestli by Forerunner vydržel neurvalé zacházení.

Není ovšem všem dnům konec. Opakované drbání brady mě přivedlo na myšlenku, že bych mohl ušetřit pár gramů na řemínku. AliExpress opět nezklamal a nabídl mi nylonový pásek.

Řemínek je opravdu jednoduchý
Řemínek je opravdu jednoduchý
Zapínání na suchý zip
Zapínání na suchý zip

Reálně jsem ušetřil 18 g. To není moc, ale pokud to správně zaonačím – ušetřil jsem 21 % váhy hodinek – zní to mnohem lépe.

Navíc tohle byl jeden z těch případů, kdy se nižší váha pojí z mnohem lepší funkčností. Se suchým zipem se pracuje mnohem snadněji než s klasickým řemínkem. Jako se konečně zbavit tkaniček. Navíc mi nic netahá chlupy na ruce, což považuji za naprosto zásadní výhodu.

Jestli to takhle půjde se vším, budu rychle za vodou.

Torzo váží 60 g, ale brát si ho samotné nemá cenu
Torzo váží 60 g, ale brát si ho samotné nemá cenu
Cože?! 24 g 😱
Cože?! 24 g 😱
Náhrada má jen 6 g (i když na force to vypadá všeljak)
Náhrada má jen 6 g (i když na force to vypadá všeljak)

5. listopadu 2022