Kleště - zbytečný přepych?

Nastal čas na přepychové předměty! Bez kleští bych se dozajista obešel, vždyť jsem bez nich jezdil dlouhé roky. Nicméně občas přijde ten moment, kdy mám příliš utažený ventilek nebo víčko na vidlici. Po pár dnech jsou ruce sotva schopné akce, protože z neustálých vibrací ztratí svojí sílu. A než abych se potil až na zadek, radši těch pár gramů obětuji a vezmu kleště.

Úplně nejlepší by byl klasický cyklistický multiklíč vybavený kleštěmi. Bohužel ještě nikoho nenapadlo takovou věc vytvořit. Nejdřív jsem zkusil klasický test a koupil si kleště z Aliexpressu. Když jsem se na ně zle podíval, téměř se rozpadly. Tohle nemělo cenu. Proto jsem se vrátil ke klasice a koupil Leatheman Squirt PS4. Mají jen pár nástrojů, ale váží jen 57 gramů.

Do svého repertoáru jsem získal:

  • kleště - chytají i štípají
  • nůž - odbavuji i kus povinné výbavy
  • nůžky - hodí na stříhání leukoplasti
  • pilník - zatím jsem ho nevyužil, ale na zabroušení vyčnívajících kusů elektrikářské pásky se hodit může
  • phillips šroubovák - nejdříve jsem si říkal, proč tam takovou kravinku mám ... a pak jsem s ní na Italy Divide šrouboval tracker
  • otvírák na lahve - to pivo si stejně asi neotevřu...

Moc možností, jak teď ušetřit váhu není 😱 Alespoň jsem odejmul kovový kroužek na klíče, kterým jsem se zbavil zhruba 0,5 gramu. A to se počítá!

S Leathermanem jsem spokojený a už jsem ho nesčetněkrát použil. Hodí se na řešení neočekávatelncýh problémů. Naposledy jsem s ním štípal zlomený drát.

9. prosince 2022