Ložnice

Teorie praví, že na Míle je dobré si vzít lehkou, ale pohodlnou ložnici. Zjistil jsem, že definice pohodlí je variabilní člověk od člověka. Já prakticky nic nepotřebuju. I ty ponožky na spaní jsem odhodil. Zůstal mi jenom spacák. Ten mi stačí, abych se do něj zachumlal a během několik vteřin se ze mě stalo spící dřevo.

Ale popořadě. Základem zachování života je teplo! Minimis 320 je sice krásně lehký, ale když spíte pod hranicí limitní teploty a bez karimatky, rychle zhodnotíte svoje životní priority.

Pár let zpátky jsem si pořídil na míru udělaný X-Lite 200 od polského Cumulusu. Té investice nelituji. Hlavně proto, že jsem zapomněl, jaká byla.

Spacák na míru

Konfigurátor je super. Naklikáte si nastavení z velkého množství parametrů včetně barviček (růžová tam není). Pohrajete si s množstvím peří, s jeho rozložením i materiálem. Můj nemá zip a poskytuje mi tu nejlepší možnou odolnosti proti vlhkosti.

Jelikož je z voděodolných materiálů, nebojím se spát bez ždáráku. Nějaké místo pod střechou si vždycky najdu. A když ne ... alespoň budu moct jet o něco dále.

Pohrával jsem si s myšlenkou nebrat si s sebou kompresní obal, že bych spacák rval rovnou do brašny. Nacpat ho do malého sáčku totiž není jednoduchá záležitost. Navíc ji musím provádět v okamžiku, kdy mi je strašná zima. Jelikož ale v brašně povezu víc věcí, než jen spacák, bylo by to nepraktické.

371g? Mám pocit, že mi nějak těžkne!
371g? Mám pocit, že mi nějak těžkne!

Pytel na odpočívání

Letos se možná nechám vycukat a ke spacáku si vezmu ještě záchranný vak. Hodně se mi osvědčil na West Carpathian Challenge.

Součástí povinné výbavy je izotermická fólie. Pokud nepůjdu za hranu zdravého rozumu a do šedé zóny pravidel, že bych si vzal pouze malý čtvereček, váží něco kolem 57 gramů. Záleží jaká. Už jsem ji jednou použil a není to komfortní zážitek.

Záchranný vak (i s obalem) váží 124 gramů (šnůrku jsem zkrátil). Bez obalu 117. Podle výrobce 104. To není zas tolik. Výhodou je, že když si budu chtít během dne schrupnout, můžu si do něj zalézt a nebudu se muset pytlíkovat se spacákem.

Na kratší odpočinek je dokonce lepší než spacák. To je taková mumie, kde se skoro ani nemůžu pohnout. Jelikož má záchranný vak stěny tenké jako papír, nemuselo se šetřit a dá se v něm perfektně zachumat. Akorát ještě nevím, kam ho dám.

124g
124g

Karimatka

Karimatka je lákavá možnost. Hlavně kvůli Slovensku. Můj spací systém je stavěný na tom, že ho moc nepoužívám. Jestli ale mám spát 8 hodin, měkoučká karimatka by se hodila!

A nebo si najdu hotel.

31. ledna 2023