Malé radosti

Ne všechno, co si beru, je bezpodmínečně důležité. Mám pár drobností, které pravděpodobně nepoužiju, ale kdybych je potřeboval, tak se sakra hodí. Některé budu vozit ve speciálním sáčku - nikdy tě nechci otevřít, ale jsem rád, že tě mám.

2x závlečka na brzdy

Loni jsem v Itálii potkal Aleše a vyprávěl mi, jak závlečku ztratil a musel do cykloobchodu. Cha! Já ji měl s sebou. Je to sice nepravděpodobné, že by se s ní něco stalo - ale mohlo by se.

Běžně vozím šroubované a jednou se mi podařilo strhnout závit. I pro takové situace teď vozím „ohýbací“.

2x rychlospojka na řetěz

Zatím jsem také neměl možnost použít v terénu. Respektive na starém kole mi jednou řetěz prasknul a v té době jsem neměl o rychlospojkách velké povědomí. Hodila by se.

Přetržený řetěz by byl konečná. Rychlospojka nic neváží a mohla by mě zachránit.

2x jádro ventilku

Stát se může cokoliv. Ucpe se, ulomí a náhradní nic neváží.

Bezdušový ventilek

Jednou se mi podařilo ho zlomit! Proto si náhradní radši vezmu. Bez kompresoru sice bezduše nenahodím, ale třeba bude zrovna po ruce.

Adaptér na autoventilek

Mám ho našroubovaný přímo na ventilku, takže mi nikde nezabírá místo. Ještě jsem na benzince kolo nikdy nefoukal, tak snad to není těžké.

Klíč na jádra ventilků

Mám ho jako čepičku na ventilek. Pokud by bylo třeba jádro vyměnit, mám správný nástroj po ruce.

Montpáky

Beru s sebou nestejný pár. Jednu pružnou lehkou páku, která je dobrá na sundávání pláště. Druhou těžší a bytelkou, která kromě sundávání pláště umí i zatlačovat pístky při výměně destiček. Zatím jsem nenašel lepší systém.

Patka

Ani nevím, jak bych ji vyměnil. Nicméně beru ji s sebou. Kdyby náhodou.

Multiklíč Wolf Tooth

Mám tenhle drahý multiklíč od Wolf Tooth do řidítek. Narazil jsem na nepříjemný problém. Do nových mi nepasuje. Řidítka mají moc malý průměr na koncích. To je pech.

Čistě teoreticky není tenhle multiklíč na bikepacking úplně vhodný. Je sice lehký a skladný, ale ty samostatné bity vyžaduší vyšší úroveň jemné notoriky. Nemluvně o tom, co se stane, pokud jeden spadne do trávy.

Stříbrná & Elektrikářská páska

Trochu si namotám na lahev. Nepamatuji se že bych ji někdy využil, ale hodit by se mohla.

24. března 2023