Týden #1

Hlavní cíl pro týden bylo na kole 3x objet 7x3 minuty nad 105 % FTP.

Pondělí

Příprava začala pěkně z ostra. V den D, když jsem chtěl zahájit první fázy se ochladilo a nasněžilo. Obyčejný chlad nepředstavuje velký problém, ale mokrá zima dokáže potrápit.

Na intervaly mám svůj oblíbený kopec, ale jenom dostat se k němu představovalo nadlidský výkon. Balancoval jsem v čerstvém sněhu, kde se mi bořila kola. Na místě jsem zjistil, že na mém oblíbeném, prudkém kopci to pěkně klouže. Po pár opakováních jsem ale chytil rytmus a dařilo se mi udržet ve vyježděné koleji. Výsledkem byla spokojenost. I když na konci jsem se cítil vyflusaně a tepovkou jsem atakoval svoje maximum.

Nejnižší teplota byla -3 °C. Návrat byl ještě těžší než příjezd. Vybila baterka v páčce, takže jsem jel domů metrem, protože jsem ztratil dobrou víru.

Úterý

Ráno byla krásná zima -7 °C. Oběhl jsem si klasické, 13 kilometrové kolečko v Kunratickém lese. Boty se kamarádí se sněhem přece jen lépe.

Středa

Zima nekončí! Při jízdě mi začalo sněžit, což byla bez brýlí velmi nepříjemná záležitost. Bál jsem se, že se mi budou v -4 °C tak akorát zamlžovat a nepřinesou mi reálnou hodnotu. Chyba!

Když jsem jel z kopce, sněhové vločky mi létaly do očí. Balancoval jsem mezi touhou nerozbít se ve sjezdu a nenechat si vybombardovat zrak.

Abych si to udělal trochu lehčí, zvolil jsem intervaly po asfaltu. Respektive po cestě, kde pod vrstvou sněhu asfalt byl.

Cíle jsem splnil na 100 % a odměnou mi byl pocit dobře vykonané práce. Dokonce jsem měl na výstupy spoluhráče. Nějaký běžec byl podobně šílený jako já a kroužil na stejném místě.

Čtvrtek

Dost to klouzalo, cítil jsem se vyflusaně a neměl jsem home office, takže jsem si udělal radost a zkrátil si běh na 8km v Milíčáku. Pohádkovou zimou bych to nenazval.

Pátek

Konečně se mi podařilo na kolo vyrazit ráno! Opět sněžilo, ale měl jsem brýle a moc se mi nemlžily. Přítom teplota -4 °C.

Na cestě bylo krásně napadáno a pod tím byl udusaný sníh, takže to jezdilo skvěle. Byl jsem ten den první a sám jsem si budoval jednokolejnou dráhu. Jezdilo mi to krásně. A všechny cíle splněny.

Trochu jsem se bál, že si funěním za mínusových teplot přivodím nějakou respirační chorobu. V úterý jsem měl trochu slabší hlas, ale snažím se udržovat hladinku pojídáním hašlerek.

Sobota

Chtěl jsem vyrazit na něco delšího. Já zas tolik ježdění na sněhu neholduji a do terénu se mi úplně nechtělo. Proto jsem zbaběle zvolil cyklostezky kolem Vltavy.

Ukázalo se, že i na cyklostezce kolem Vltavy může být v zimě pěkně klouzavo a teréno. V jednotlivých úsecích se kvalita prohrnutí dost lišila a byl jsem rád, že jsem někde vůbec projel. Bral jsem s sebou i termosku a byly z toho příjemné 3 hodiny.

Zajímavostí bylo, že jsem potkal více běžkařů než cyklistů.

Neděle

Na sváteční den jsem si připravil už jen odpočinkový výběh. Logisticky mi to vyšlo tak, že jsem si vystoupil na Vyšehradu a běžel domů. Respektive jsem původně chtěl, ale na 14. kilometru jsem dostal chuť na Coca-Colu a zaplul do metra.

Závěr

I přes fujavé počasí panuje dobrá nálada.

23. prosince 2022