Týden #14

Jelikož jsem si minulý týden okořenil větší vytrvalostí, než jsem původně chtěl, musel jsem začít spíš odpočinkově. Na rychlé točení pedálů jsem samozřejmě nemohl zanevřít.

Pondělí

Ráno jsem byl ještě trochu vytahaný ze včerejší stovky, takže jsem vyzkoušel odpolední teplé počasí. Podruhé jsem letos zvolil krátký, krátký. Na programu jsem měl vltavskou promenádu ve vytrvalostním tempu.

Jedinný problém toho dne byly mouchy. Tím bych považoval jaro za záhájené, protože v některých úsecích bylo otevírání pusy hazard se životem.

Úterý

Netradičně jsem zvolil běh z práce domů. Poněkud nepříjemně to je cesta hlavně do kopce a moje nohy ... zažily už i lepší dny.

Středa

Minulý týden patřil intervalům na kopcích v terénu. Bylo to povznášející, ale zároveň náročné. Chtěl jsem si ověřil výkon za ideálních podmínek. To znamená na pěkné rovinaté silnici.

A ten rozdíl byl neskutečný. Udržet výkon v takových podmínkách bylo vcelku jednoduché. Krom první rozehřívacího intervalu jsem se držel nad 300W. Jen škoda, že než na tu cestu probojuje slunce, tak tam jezdím v mrazivých podmínkách.

Čtvrtek

Vyběhat se kolem komína.

Pátek

Pokračování rovinek! Už začínám na cyklostezce rozeznávat tváře, které se tam ráno objevují každý den. Zdravím pána s monstrózními rukavicemi.

Tentokrát se mi podařilo (krom prvního) držet výkon nad 309W. Myslím, že desetiminutovky mám celkém zvládnuté a na příští týden bych intervaly trochu prodloužil. Ostatně prodlužování bude hlavní heslo pro následující měsíce.

Sobota

Výlet! Vyrazil jsem na lov čtverečků do svého jiho-západního revíru. Lesy kolem Dobříše vůbec nejsou špatné. Pohyboval jsem se i v terénu, nejel po úplné rovině a podařilo se mi držet slušnou průměrnou rychlost, aniž bych se nějak zvlášť odrovnal.

Je pravda, že na konci byla únava přece jen znát. 7 hodin na kole je 7 hodin na kole.

Při téhle jízdě jsem si užil teplotní rozdíl 14 °C. A bohužel na mě skočil nějaký virus.

Závěr

Poslední dobou se trochu odchyluji od původního plánu. 3 tréninky za týden na úrovni FTP se mi z různých důvodů nedaří dávat dohromady. Na druhou stranu asi není špatně, že už se začínám věnovat více té slavné vytrvalosti. Ta se stejně buduje nejdéle.

Bohužel virus se sobotní vyjížďky je nepříjemná mrška, která se drží. Snad je tento rok už poslední.

23. března 2023