Týden #4

Každý čtvrtý týden by měl být regenerační. Dávám odpočinou tělu i duchu, abych se z toho nezbláznil. Zároveň je to období, kdy věnuji více prostoru ladění vybavení a plánování. Nakoupil jsem zásoby materiálu - řetězy, kufry, kotouče a kazetu - doufám do konce roku.

A co víc. Teoreticky vím, v jakou minutu se budu na jakém místě pohybovat první dva týdny v červenci. Teď k tomu doplnit seznam důležitých studánek, obchodů a přístřešků...

Pondělí

Regenerační týden, neznamená, že sedím na zadku. Vyjížděk i výběhů je pořád stejné množství, jen jsou mnohem kratší.

Abych nezapomněl, jak se jezdí rychle, v plánu bylo pár intervalů. Park byl ale plný lidí a psů, mezi kterými se mi nechtělo kroužit. Tohle pěkné počasí mi otravuje život. Na kolo jsem ale musel. Středové složení přešlo z obyčejné zatuhlosti na vaklování, takže byl čas ho vyměnit. A jak se dostat do servisu jinak než na kole.

Úterý

Mílíčovská osmička. Skoro jsem zapomněl, jak se oblékat do tepla.

Středa

Na kolo jsem vyrazil přímo ze servisu. Byl jsem dost překvapený, když začalo pršet a na chvíli se schoval pod mostem. Nebyl jsem si jistý, co si o nepřízni počasí bude myslet Macbook v batohu. Nakonec jsem jen vytáhl pláštěnku a odříkal pět Stevenášů.

Ty tři intervaly po třech minutách mi nějak moc nechutnaly. Poprvé jsem si říkal, že se na to taky můžu ***. A měl jsem hlad.

Čtvrtek

Mílíčovská osmička. Udělalo se hezky, odpadla mi „porada“, tak jsem vyrazil přes oběd.

Pátek

Druhá sada 3x3. Tentokrát jsem byl veleúspěšný. Jednal jsem se těšil, druhak jsem smažil vysoké watty (360W+) a třeťak tepal relativně pomalu. Ale hlavně regeneroval, že?

Sobota

Soboty brzo budou na „volné téma“, ale teď jsem nechtěl vyrazit do terénu. V neděli jsem si omyl kolo, což je chyba, takže mi je ho teď líto. Ani jsem nechystal nic dlouhého, na to bude čas.

Snažil jsem se držet konstatní tempo po dobu 2 hodin. Tohle neudělám jinde než na rovince. Šlo to relativně snadno, i když jsem měl nějaké vyšší tepy. Decoupling prý 1 % a jelikož je cíl být pod 5 % tak dobrý. Příště můžu jet 3h. Nebo víc ohulit tempo a dostat se na 3W/kg.

Neděle

Milíčovská, udržovací desítka. Je to děsivé, když si vzpomenu na dobu, kdy 10 kilometrů bylo něco. Zároveň jsem neměl žádné foto do záhlaví, tak jsem típnul tu labuť s kobercem.

Závěr

Cítím se připraveně na další zápřah. Čeká mě prakticky to samé co poslední 4 týdny ... akorát o kousek náročnější. Už teď cítím, že bude problém najít v okolí kopec, co má 5 minut a nejezdí tam auta.

8. ledna 2023