Týden #6

Pěkně se mi to prodlužuje. Udělal jsem další krok a skočil na 5x4,5 minuty. To znamená, že teď už chtě nechtě musím jezdit terénní kopec. Ideálně když je trochu bahna, což mě trochu zpomalí natolik, že nejsem nehoře moc brzo.

Pondělí

Takhle dlouhé intervaly v takové intenzitě jsem ještě nejezdil. Trochu jsem se bál, jestli mi kopec bude stačit. Zbyla mi ještě krátká rezerva, kterou rozhodně budu potřeboval.

Ráno jsem se cítil svěží a vytáhl jsem z tréninku slušná čísla.

Úterý

Kunraťák bez problémů.

Středa

Začalo to být zajímavé. Ráno jsem se vzbudil brzo a nebyla chuť pokračovat ve snění, když mi zbývala jen půlhodina. Proto jsem toho využil a vyrazil dřív. Při pohledu z okna bylo jasné, že mě čeká zábava. Nasněžilo, ale s teplotami kolem nuly všechno tálo.

Na intervaly to bylo ideální, protože mě to v kopci dost brzilo. Měl jsem ale dost studenej zadek, jak všude odletovala voda. I přes nepřízeň počasi si na výsledky nemůžu stěžovat.

Čtvrtek

V lese to trochu švachtalo, ale dobrý.

Pátek

Naprosto ideální podmínky! Teplota kolem -3 °C, takže všechno bahno zmrzlo. Nebyl žádný čerstvý sníh a nikde ani stopa po břečce. Prostě suchá zima. Po zmrzlé půdě to suprově jezdí, takže mi to dost zkrátilo kopec. I dolů to pěkně letělo. Jen nebýt těch černě oblečených pejskařů.

Výkonově to byl sice nejslabší den a už jsem trochu naříkal, ale do limitu jsem se vždycky vešel s dostatečnou rezervou. Příští týden to bude zajímavé.

Sobota

Na tohle jsem se těšil. Po těžkém týdnu jsem se chtěl odměnit. V zásadě jsem pracovat se dvěma variantami - jet z Dečína do Prahy nebo sbírat nějaké čtverce kolem baráku.

Měl jsem respekt z toho velkého sněžení, co mělo přijít odpoledne. Vítr měl ale foukat správným směrem, tak jsem vyrazil prvním vlakem do Děčína. Do Prahy jsem chtěl jet kolem Labe a Vltavy, takže žádné dobrodružství po kopcím.

Nějakého pána ve vlaku jsem málem sundal informací, kam jedu. Neměl jsem to srdce mu říct, na co trénuju.

Z mě neznámého důvodu byla všechna občerstvení kolem řeky zavřená 🤔 To mi ale nevadilo, protože jsem stějně nezastavoval. Většinou jsem se pohyboval mimo silnice, což bylo fajn. Akorát na severu to občas bylo nepříjemně namrzlé.

Před Prahou začalo hustě sněžit. Navíc to byl nějaký lepivý druh, který se mi přisál na brýle, takže jsem nic neviděl. Dokonce jsem nějaké paní pomáhal s kočárkem, když uvázla na lesní pěšině ve vánici.

Jsem rád, že mi ještě nějaká vytrvalost zbyla a dokonce jsem trhl rekord na 6 hodinový průměr wattů.

Neděle

V nohách byl včerejšek cítit a příroda mi to rozhodně neulehčila. Po cestě samý sníh, led a navíc mě přepadl hlaďák. Byl jsem rád, že jsem se z toho zkráceného Milíčáku vymotal.

Závěr

Hodnotím to jako velmi úspěšný týden. Intervalové cíle byly splněny. Ověřil jsem si, že v nohách mi pořád nějaká vytrvalost zůstala. Další týden ale může být kritický. Teplotně kolem nuly a časté sněžení. To znamená, že všechno bude namrzlé a mokré. Bude to zajímavé.

22. ledna 2023