Týden #7

Jezdit 5x5 je maximum, které jsem svolný snášet. A právě proto je to můj závěčený týden v této intenzitě. A tentokrát se to neobešlo bez lámání těla a ducha.

Pondělí

Začalo se pěkně zostra. Po vydařené sobotě nasněžilo, trochu to roztálo a znovu zmrzlo. Na cestě ležel zledovatělý sníh, který nepříjemně prokluzoval. Tohle nepatří k mým kratochvílím.

Držel jsem se v dolní části zóny cílového výkonu a častokrát jsem nevěděl, jestli se soustředit na udržení na cestě nebo na šlapání do pedálů. A to nemluvím o tom, jak mi zamrzala přehazovačka.

Úterý

Chytře jsem si vzal nepromokavé ponožky, protože povrch stál za starou bačkoru. Čvachtal. Tenhle Kunraťák byl obtížnější než normálně.

Středa

Tak mě únava dohanala! Už jsem posledních pár dní cítil, že mi moc energie nezbývalo. Večer jsem se neměl k tomu, abych vzal do ruky pero a podnikl tvořivou akci. Tento den jsem nedokázal svůj výkonostní závazek splnit.

Při třetím intervalu mě síla v nohách opustila a nedokázal jsem udržet potřebný výkon. Jak to nazvat? Nevýhra! Nejde o žádnou tragédii. Jinak se mi plán daří plnit.

Čtvrtek

Po včerejšku jsem si to dal hodně snadné. Obkroužil komín a pak si do Chodova zaběhl pro nové pláště.

Pátek

Tak jo! Poslední intervaly v tomhle tempu. Měl jsem trochu obavy, že se mi opět nepodaří. 5x5 jsou opravdu těžký. Dokud byl interval kratší, dokázal jsem mezi výjezdy zregenerovat. Tohle bylo ale šíleně dlouhý.

V teréním kopci jsem nakonec svoje cíle splnil. Musel jsem ale do toho dát všechno. Teď mě bude čekat odpočinek a nový trénink.

Neděle

V sobotu jsem odpočíval, abych to mohl proměnit v dlouhou jízdu. Tentokrát jsem vyrazil na klasiku Liberec -> Praha.

Na severu bylo hodně ledu a sněhu, takže jsem radši volil bezpečnější cestu po silnici, než se někde brodit hlubokým sněhem nebo bahnem. Nebyla to taková užívačka jako z Dečína. Na začátku jsem měl teplotu kolem -5 °C a ohříval jsem se až cestou.

Nedávno jsem si na zkoušku pořídil vyhřívané ponožky. Ukázalo se, že nejsou moc účinné. Vlivem technické chyby se mi jedna ponožka nezapnula a na konci cesty jsem nebyl schopný říct, která to byla. Naštěstí ty ponožky jsou teplé samy od sebe, takže jsem cestu přežil bez viditelných následků.

Závěr

Jsem rád, že mám tuhle fázi za sebou. Teď mě čeká týden tvrdé regenerace, abych byl připravený na zvýšený počet hodin v sedle. Utíká to ale rychle a nebude jednoduché uskutečnit všechny plány.

30. ledna 2023