Týden #8

Opět mě čeká ten nejobtížnější týden ze všech. To jest regenerační týden. Musím vypnout všechny signály, co mě nutí jezdit dále a déle a soustředit se na udržitelnou lehkost bytí.

Bylo by to mnohem jednodušší, kdybych měl třeba zlámané hnáty. Musím ale umět přijímat výzvy.

Pondělí

Jelikož jsem měl těžký dojezd v neděli, naplánoval jsem si vyjížku až na odpoledne. To je obyčejně lék na selhání, protože se vždycky vysedím a večer se mi už nikam nechce.

Ten den si to ale sedlo. Počasí jsem nachytal nad nulou a dokonce jsem byl ze 100 % sanován slunečnými paprsky. Překvapeně jsem kvitoval, že existuje něco jiného než noc.

Tak jsem si dal krátké 3x3 intervaly na rozproudění krve a rychle zmizel domů.

Úterý

Povolil jsem i v běhu. Celý týden jsem si ordinoval jednoduchý Milíčák. Tenhle nebyl úplně snadný, protože to dost foukalo.

Středa

Že to ale pěkně jezdí, když se jezdí málo? Opravdu poslední jízda v této vysoké intenzitě. A mám vystaráno!

Čtvrtek

Využil jsem příležitosti a šel běhat přes oběd. Sluníčko mi zvyšuje výkon nejméně o 20 %.

Pátek

Chtěl jsem si dát nějaké snadné kolo, ale zapomněl jsem se podívat na předpověď počasí. K silnému větru se přidaly husté přeháňky s občasným sněhem.

Dost těžko se mi posuzuje, jestli opravdu šlo o regenerační vyjížku.

Sobota

Původně jsem chtěl vyrazit na lov čtverečků, ale počasí bylo takové meh. Hrozila ledovna a jízda na zmrzlém povrchu nepatří mezi moje oblíbené aktivity. Proto jsem se jen tak šolichal podél Vltavy.

Navíc jsem zápasil s myšlenkou, že sice mám spíše odpočívat, ale taky bych se chtěl projet. Nakonec jsem si držel skoro dvě a půl hodiny svých krásných 3 W/kg.

Za odměnu jsem si pak koupil bidon mléka v automatu.

Neděle

Přes den bylo krásně. Já to ale prokaučoval programováním a šel ven až po setmění. Mrznuly mi prsty a nikam se mi nechtělo. Udělal jsem jen pár koleček kolem komína.

Závěr

Troufám si tvrdit, že jsem odpočinutý jako miminko a jsem připravený na další zápřah. Poznám to podle toho, že na ten budík o šesté se pořád těším a na kolo vyrážím s úsměvem na rtech. Jen jestli to nebude tím, že většinou ještě spím.

6. února 2023